Skip to main content

Sisukas päev Kaplinnas

Nonii, pikk päev on selja taga, mil sai tehtud rohkelt turistiväärilisi tegevusi. Laupäeva alustasime siiski igati kaplinlasele kohaselt ja väisasime kohalikku The Palmsi turgu, kus head ja paremat pakuti elava muusika saatel.


Seal mekkisime nii praetud kalmaare, erineva sisuga imemaitsvaid pirukaid ning värskeid marju, sest mu vend on ikka maininud, et mustikaid on vaja beebi aju arenguks süüa. Nii ma siis tegingi.

Turgu oli meile soovitanud eelmisel päeval hotelli omanik Stephan ja kuna ärgates valitses õues hirmus leitsaks, siis otsustasime kuulsale Table mountain'ile minemise järgmisele päevale lükata.

Edasi viis meie tee Cape Pointi suunas. Olles autos juba mõnda aega higistanud, nii palava ilma kui ka vastassuuna ärevuse tõttu, sattus meie teele juhuslikult üks veereservuaar, kus käis hoogne sulistamine. Selgus, et tegemist on väga populaarse nädalavahetuse veetmise kohaga suvisel ajal. Igas vanuses inimesed ja koerad olid sinna tulnud väga põhjaliku varustusega piknikku pidama ja veemõnusid nautima. Õnneks olid meilgi ujumisriided kaasas ja saime kohalikega suvises meelelahutuses ühineda. Olin ujukad India ookeanis ujumiseks kaasa võtnud, aga see selgus alles hiljem, et Cape Pointi juures oleks see üsna võimatuks, kui mitte isegi surmavaks osutunud.



Kui tunnike hiljem Cape Pointini jõudsime, oleks tuul meid sõna otseses mõttes ära viinud. See oli nii tugev, et tee poolsaare tippu kujunes päris vaevarohkeks. Juhtus ka seda, et sammusime paigal, sest vastutuul oli lihtsalt nii tugev. Treppidest üles minnes oli vaja käsipuudest kõvasti kinni hoida. Ütleme nii, et on päris tore mõelda, et oleme näinud sellist vahvat punkti, kus Atlandi ooken põrkub India ookeaniga, kuid sellist visuaalset efekti, et oleks näha ka seda, kuidas eri ookeanid on erinevat värvi, meil näha ei õnnestunud. Äkki see on hoopis Photoshopi teene. Kuid tuul pakkus elamust tõepoolest ja sellega võitlemine võttis nii läbi, et unustasin täielikult pingviinid, mida samuti poolsaare juurde vaatama olin tulnud. Õnneks Andresele meenusid need, kui tee ääres vastavalt silti märkas ning ka need linnukesed ei jäänud meil nägemata. Tuult ja liiva trotsides õnnestus meil pingudest päris mitu pilti teha. :)







Hotelli jõudes lõime end lille ning läksime eriti peenesse restorani Aubergine, kus ma sõin oma elu parimat Crēme Brulée'd.

Comments

Hanna-Grete said…
Mammu, sa kirjutad nii hästi. Ootan põnevusega järgmiste päevade ülevaateid :D
metteke said…
Tore! :)

Popular posts from this blog

Tina valamise saadused 2009. aastaks

Mina: 1) * merineitsi või tüdruk lehvitab kai pealt rätiga (erinevad maailmad; armastus ja lahkumine) * päkapikk või pikkade juustega peenike tüdruk 2) * sõrmkübar või läki-läki (hakkan käsitööd tegema) 3) * koer - (sõprus) * mees põlvitab lilledega * korall (reisimine) 4) * lumelaudur või suusataja * tantsija Emme: 1) * kaelkirjak ja merihobu * kaelakee või lint Hanna-Grete: 1) * lint ja kurikas 2) * pulmakellad * rase naine * kala * päkapikk

Pidu sinus eneses

Kui sul elus on vedanud ja sa oled noore mehena elanud Pariisis, siis jääb ta sinuga, kus sa ka oma ülejäänud elupäevad veedad, sest Pariisis on pidu sinus eneses. Ernest Hemingway ühele sõbrale, 1950 Pariisile ei tule iial lõppu, ja iga inimene, kes seal on elanud, meenutab teda omamoodi. Me pöördusime alati sinna tagasi, ükskõik, kes me olime, ükskõik, kuidas Pariis oli muutunud, ükskõik, kui raske või kui kerge sinna oli pääseda. Pariis oli alati seda väärt ja ta tasus sulle kõige eest, mida sa talle iganes andsid. Ent selline oli Pariis nendel ammustel päevadel, kui me olime väga vaesed ja väga õnnelikud. Pidu sinus eneses, Ernest Hemingway

drawing

/---/ If you took a bunch of kids and taught them to play the violin at the age of 4 or 5 after a couple of years some of them developed perfect pitch, and in all of those cases their brain structure had changed. /---/ I believe drawing changes the brain in the same way as the search to create the right note changes the brain of a violinist. Drawing also makes you attentive. It makes you pay attention to what you are looking at, which is not so easy. Photo by  Taru Huhkio  on  Unsplash Milton Glaser "10 things I've learned" http://miltonglaser.com/pages/milton/mg_index.html