Skip to main content

Kirjutamise inspiratsioon

Lugesin hiljuti Mark Mansoni huvitavat ja pikka blogipostitust "Your Goals Are Overrated" sellest, et uue aasta eesmärkide asemel tasub seada ja juurutada hoopis uusi harjumusi. Soovitatud oli järgmisi fundamentaalseid igapäevaseid tegevusi, mida tasuks esialgu proovida 30 päeva järjest teha, et need harjumuseks kujuneksid:

1) treenimine
2) söögi valmistamine
3) mediteerimine
4) lugemine
5) kirjutamine
6) suhtlemine

Kõik need tegevused tunduvad esmapilgul väga loomulikud. Nõustun, et heaks enesetundeks on vajalik füüsiline koormus ja üritan edaspidigi end liigutada. Sööki valmistan juba kodus aina rohkem ja suurema naudingutundega kui eales varem. Mediteerimise oskuseni kohe kuidagi ei jõua. Lugema olen hakanud juba tunduvalt rohkem, mille üle on hea meel. Suhtlen ka päris aktiivselt nii pere kui ka sõpradega, kuigi idee, iga päev uus "kaotsi läinud" kontakt ette võtta, väärib kaalumist.

Kõige rohkem kõnetas mind soovitatud tegevuste seast kirjutamine, sest see on midagi, mida olen üritanud võimalikult palju vältida. Nüüd, kus mu töös on vaja aga aina rohkem kirjutada, olen kirjutamise hirmust üle saamas ning mõistnud selle tähtsust. Selleks, et kirjutamises paremaks saada, on vaja aga aina rohkem ja rohkem seda praktiseerida.

Täna lugesin Eesti Naise artiklist päeviku pidamisest ja jällegi soovitati igapäevaselt mõtteid kirja panna. See mõjuvat nii teraapiliselt hästi kui ka kasulikult kirjaliku väljendusoskuse arengule. Raamatus "Loovuse teel" soovitab Julia Cameron hommikuti end "tühjaks kirjutada", et puhastada meel eelmise päeva mõtetest, sest just tühjenenud meeles on ruumi igas inimeses peituvale loovusele.

Olles juba kahest erinevast allikast kahe järjestiku päeva jooksul lugenud kirjutamise harjumuse kasulikkusest, hakkasin mõtlema, et võiks ju proovida ja 30 päeva jooksul iga päev natuke midagi üles tähendada. Kas nüüd just hommikul, aga mil iganes aega on. Loodan, et kirjutamine muutub mulle aina loomulikumaks tegevuseks, et oleksin vähem kriitilisem enda suhtes ning ehk tõesti õnnestub loovuselegi ruumi teha.




Comments

Popular posts from this blog

Tina valamise saadused 2009. aastaks

Mina: 1) * merineitsi või tüdruk lehvitab kai pealt rätiga (erinevad maailmad; armastus ja lahkumine) * päkapikk või pikkade juustega peenike tüdruk 2) * sõrmkübar või läki-läki (hakkan käsitööd tegema) 3) * koer - (sõprus) * mees põlvitab lilledega * korall (reisimine) 4) * lumelaudur või suusataja * tantsija Emme: 1) * kaelkirjak ja merihobu * kaelakee või lint Hanna-Grete: 1) * lint ja kurikas 2) * pulmakellad * rase naine * kala * päkapikk

Pidu sinus eneses

Kui sul elus on vedanud ja sa oled noore mehena elanud Pariisis, siis jääb ta sinuga, kus sa ka oma ülejäänud elupäevad veedad, sest Pariisis on pidu sinus eneses. Ernest Hemingway ühele sõbrale, 1950 Pariisile ei tule iial lõppu, ja iga inimene, kes seal on elanud, meenutab teda omamoodi. Me pöördusime alati sinna tagasi, ükskõik, kes me olime, ükskõik, kuidas Pariis oli muutunud, ükskõik, kui raske või kui kerge sinna oli pääseda. Pariis oli alati seda väärt ja ta tasus sulle kõige eest, mida sa talle iganes andsid. Ent selline oli Pariis nendel ammustel päevadel, kui me olime väga vaesed ja väga õnnelikud. Pidu sinus eneses, Ernest Hemingway

drawing

/---/ If you took a bunch of kids and taught them to play the violin at the age of 4 or 5 after a couple of years some of them developed perfect pitch, and in all of those cases their brain structure had changed. /---/ I believe drawing changes the brain in the same way as the search to create the right note changes the brain of a violinist. Drawing also makes you attentive. It makes you pay attention to what you are looking at, which is not so easy. Photo by  Taru Huhkio  on  Unsplash Milton Glaser "10 things I've learned" http://miltonglaser.com/pages/milton/mg_index.html