Skip to main content

Hommik

9. jaanuaril
Tallinnas
kell 12:30,
kui väljas on -22 kraadi,

proovin esmakordselt hommikust (kellaaja järgi küll lõunast) "tühjaks kirjutamist".


Eelmise aasta teine pool kujunes huvitavaks ajaks, sest sinna mahtus nii lagunemist, identiteedikaotust, rahunemist, eneseusku, ükskõiksust kui ka uue elu lootust.

Mina, kes ma midagi tehes, sinna jäägitult pühendun, muudan tegevuse oma identiteedi osaks. Ja nii juhtubki, et välistest teguritest tingituna, kuna elu ei lähe kunagi planeeritud rada pidi, lööbki see vahel kõikuma. Ma panen hinge töösse, pettun ja jään kuidagi tühjaks. Nii on juhtunud ka eelnevalt ja jälle avastan ma end uutelt radadelt, et leida see õige asi, millesse oma hing panna.

Seekord otsustasin, et selleks ei ole töö, vaid mina ise. Keskendusin pikkadele jalutuskäikudele, regulaarsele treeningule ning raamatute lugemisele. Loomulikult tegin kõrvalt ka tööd, kuid ma ei pannud sinna liigset emotsiooni sisse. Kõik see toimus kuidagi mööda minnes. Kuna mul on vaja ka tulevikku vaatavaid ideid, siis sai ka need leitud ja nendele keskendatud, kui soovisin unistada.

Ja mis ma avastasin? Et ükskõiksemalt ja emotsioonivabamalt on palju lihtsam. Selle asemel, et töö uue suhtumise all kannataks, tuli see palju paremini välja. Ma ei jäta asju tegemata, vastupidi, tööd teen ma maksimaalselt hästi enda jaoks, sest see annab mulle heaolu tunde. Ehk liiga ükskõikne ma ei suudagi olla, sest siis oleksin ma õnnetu, kuid ratsionaalsem suhtumine tuleb igati kasuks.

Avastasin, et olen enesekindlam. Tühja-tähja pärast muretsemata saab keskenduda kaine peaga just olulisele ning esmapilgul keerulised asjad said justkui ime väel lahendatud. Ka kolleegid panid tähele, et ma olin rahulikum ja eneseteadlikum. Harv ei olnud juhus, kui minu poole nõu saamiseks pöörduti, sest minu ratsionaalne kõrvaltvaataja pilk oskas selekteerida olulise ebaolulisest.

Selleks, et tervikliku Minani jõuda, pidin ma lahti laskma kinnisideeks kujunenud unistusest - sellest, kuidas mina asju ette nägin. Lahti lastes tekkis vabanemise tunne: tulgu, mis tuleb, kasvõi lagunemine, sest minu Mina ei ole selles enam kinni. Ma jään püsti, kuidas ka asjad ei kulgeks.






Comments

Popular posts from this blog

Tina valamise saadused 2009. aastaks

Mina: 1) * merineitsi või tüdruk lehvitab kai pealt rätiga (erinevad maailmad; armastus ja lahkumine) * päkapikk või pikkade juustega peenike tüdruk 2) * sõrmkübar või läki-läki (hakkan käsitööd tegema) 3) * koer - (sõprus) * mees põlvitab lilledega * korall (reisimine) 4) * lumelaudur või suusataja * tantsija Emme: 1) * kaelkirjak ja merihobu * kaelakee või lint Hanna-Grete: 1) * lint ja kurikas 2) * pulmakellad * rase naine * kala * päkapikk

Pidu sinus eneses

Kui sul elus on vedanud ja sa oled noore mehena elanud Pariisis, siis jääb ta sinuga, kus sa ka oma ülejäänud elupäevad veedad, sest Pariisis on pidu sinus eneses. Ernest Hemingway ühele sõbrale, 1950 Pariisile ei tule iial lõppu, ja iga inimene, kes seal on elanud, meenutab teda omamoodi. Me pöördusime alati sinna tagasi, ükskõik, kes me olime, ükskõik, kuidas Pariis oli muutunud, ükskõik, kui raske või kui kerge sinna oli pääseda. Pariis oli alati seda väärt ja ta tasus sulle kõige eest, mida sa talle iganes andsid. Ent selline oli Pariis nendel ammustel päevadel, kui me olime väga vaesed ja väga õnnelikud. Pidu sinus eneses, Ernest Hemingway

drawing

/---/ If you took a bunch of kids and taught them to play the violin at the age of 4 or 5 after a couple of years some of them developed perfect pitch, and in all of those cases their brain structure had changed. /---/ I believe drawing changes the brain in the same way as the search to create the right note changes the brain of a violinist. Drawing also makes you attentive. It makes you pay attention to what you are looking at, which is not so easy. Photo by  Taru Huhkio  on  Unsplash Milton Glaser "10 things I've learned" http://miltonglaser.com/pages/milton/mg_index.html