Skip to main content

Kirjutamise inspiratsioon

Lugesin hiljuti Mark Mansoni huvitavat ja pikka blogipostitust "Your Goals Are Overrated" sellest, et uue aasta eesmärkide asemel tasub seada ja juurutada hoopis uusi harjumusi. Soovitatud oli järgmisi fundamentaalseid igapäevaseid tegevusi, mida tasuks esialgu proovida 30 päeva järjest teha, et need harjumuseks kujuneksid:

1) treenimine
2) söögi valmistamine
3) mediteerimine
4) lugemine
5) kirjutamine
6) suhtlemine

Kõik need tegevused tunduvad esmapilgul väga loomulikud. Nõustun, et heaks enesetundeks on vajalik füüsiline koormus ja üritan edaspidigi end liigutada. Sööki valmistan juba kodus aina rohkem ja suurema naudingutundega kui eales varem. Mediteerimise oskuseni kohe kuidagi ei jõua. Lugema olen hakanud juba tunduvalt rohkem, mille üle on hea meel. Suhtlen ka päris aktiivselt nii pere kui ka sõpradega, kuigi idee, iga päev uus "kaotsi läinud" kontakt ette võtta, väärib kaalumist.

Kõige rohkem kõnetas mind soovitatud tegevuste seast kirjutamine, sest see on midagi, mida olen üritanud võimalikult palju vältida. Nüüd, kus mu töös on vaja aga aina rohkem kirjutada, olen kirjutamise hirmust üle saamas ning mõistnud selle tähtsust. Selleks, et kirjutamises paremaks saada, on vaja aga aina rohkem ja rohkem seda praktiseerida.

Täna lugesin Eesti Naise artiklist päeviku pidamisest ja jällegi soovitati igapäevaselt mõtteid kirja panna. See mõjuvat nii teraapiliselt hästi kui ka kasulikult kirjaliku väljendusoskuse arengule. Raamatus "Loovuse teel" soovitab Julia Cameron hommikuti end "tühjaks kirjutada", et puhastada meel eelmise päeva mõtetest, sest just tühjenenud meeles on ruumi igas inimeses peituvale loovusele.

Olles juba kahest erinevast allikast kahe järjestiku päeva jooksul lugenud kirjutamise harjumuse kasulikkusest, hakkasin mõtlema, et võiks ju proovida ja 30 päeva jooksul iga päev natuke midagi üles tähendada. Kas nüüd just hommikul, aga mil iganes aega on. Loodan, et kirjutamine muutub mulle aina loomulikumaks tegevuseks, et oleksin vähem kriitilisem enda suhtes ning ehk tõesti õnnestub loovuselegi ruumi teha.




Comments

Popular posts from this blog

Pidu sinus eneses

Kui sul elus on vedanud ja sa oled noore mehena elanud Pariisis, siis jääb ta sinuga, kus sa ka oma ülejäänud elupäevad veedad, sest Pariisis on pidu sinus eneses. Ernest Hemingway ühele sõbrale, 1950 Pariisile ei tule iial lõppu, ja iga inimene, kes seal on elanud, meenutab teda omamoodi. Me pöördusime alati sinna tagasi, ükskõik, kes me olime, ükskõik, kuidas Pariis oli muutunud, ükskõik, kui raske või kui kerge sinna oli pääseda. Pariis oli alati seda väärt ja ta tasus sulle kõige eest, mida sa talle iganes andsid. Ent selline oli Pariis nendel ammustel päevadel, kui me olime väga vaesed ja väga õnnelikud. Pidu sinus eneses, Ernest Hemingway

blogid

Olen suur blogide sõber. Loen igapäev vähemalt mitut blogi suure huviga. Mul on ka välja kujunenud oma lemmikud, millel silma peal hoian. Kõige enam eelistan erialaseid blogisid ning disaini- ja elustiiliblogisid. Loomulikult loen suure huviga ka sõprade-tuttavate blogisid – nende tegemistega on alati tore kursis olla:) Hoian alati silmad lahti uue huvitava blogi ees. Olen tähelepannud, et tihti peale saab määravaks, kas ma jään blogi lugema või mitte, lisaks sisule blogi disain. Kui mind midagi häirib, siis ma seda enam ei loe, sest valik on ju nii lai. Eriti häirib, mind see kui blogi on liiga kirju ning teksti on raske lugeda. Eelistan blogisid, kus tekst on mustaga valgel taustal. Kõik muud variandid a la kollane mustal või must rohelisel, mind tagasi ei kutsu. Võti, kuidas mind eriti kiiresti kodulehelt või blogist eemale peletada on ehmatavalt karjuma hakkav muusika. Suures paanikas vajutan alati ristikesele:P Laske mul kuulata, seda mida soovin ja millal soovin, ärge pre...

Esimesed muljed Kaplinnast

Hei-hei! Eile jõudsime peale 24 tunnist reisi Lõuna-Aafrika Vabariiki, Kaplinna, mis üllatas meid esimeste muljetega. Me teadsime, et on soe, aga see kuumalaine, mis meile vastu hingas, kui lennujaamast lageda taeva alla saime, võttis meid ikkagi pahviks. Kiiremas korras oli vaja kohvrist välja otsida plätad ja asendada need sobimatute talvesaabastega. Liiklus on meie mõistes vastas-suunaline. Miks keegi meile ei öelnud? :) Andres on õnneks roolis osav ning sõit hotelli kujunes, kui ära eksimine puuduliku kaardi tõttu välja arvestada, valutult. Suunatule asemel sai muidugi iga kord kojamehed tööle pandud, mida tundub, et siin kliimas üldse vaja ei lähe, vähemalt praegusel aastaajal mitte. Mis minusse kui kaasreisijasse aga puutub, siis kui seni olen harjunud kõrvalistmel sõites iga natukese aja tagant vähegi keerulisemas liiklusolukorras parema käega uksest kinni haarama, siis nüüd jäi mulle paremal käel pihku hoopis käigukang ja Andrese küünarnukk. :P Lõuna-aafriklased ...